Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Перші кроки до сучасної школи

«Без творчого вчителя не може бути ні нової школи,
ні нового суспільства, ні України».

На базі Крупського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» відбувся семінар-практикум вчителів четвертих класів з проблеми «Формування творчої особистості учня початкових класів шляхом використання інноваційних технологій». Участь у семінарі взяли 34 педагоги району.
Директор школи Безкровна Л.М. презентувала роботу закладу, під час якої детально розповіла про здобутки та напрацювання всіх учасників навчально-виховного процесу, ознайомила із звичаями та традиціями навчального закладу-«Школи Поваги». Після презентації учасники семінару відвідали інтегрований урок у 4 класі з літературного читання та трудового навчання на тему «Алла Коваль. Дещо з історії книги. Практична робота. Виготовлення різноманітних композицій технікою витинанки», який провела Іванова Леся Анатоліївна.

Проведення цього уроку–це перший крок до сучасної української школи. Адже нова програма передбачає інтеграцію навчального процесу в початковій школі. На уроці вчитель використовувала презентації, музичний супровід, наочний роздатковий матеріал, чітко простежувалися міжпредметні зв’язки, робота в групах, практична діяльність інтегрованого уроку.

Логічним продовженням семінару стала презентація проекту «Нова українська школа» методистом РМК Щепак В.М, яка звернула увагу на компетентнісний підхід, ключові компетентності та наскрізні змістові лінії, які послідовно повинні розкриватися у процесі навчання та виховання.

Ще однією родзинкою семінару-практикуму став тренінг на тему «Реалізація потенціалу особистості учня і вчителя в умовах нової української школи». Цілі тренінгу показати нових учнів, батьків, вчителів у новій українській школі. Учасники семінару згрупувалися у 3 групи, де кожна група демонструвала бачення нової української школи.

Час пройшов швидко та цікаво. Проведений семінар залишив у душі учасників семінару приємні враження від закладу та дружнього колективу.« повернутися до списку новин