Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

За навчальний рік втомились - на Азові оздоровились!

Нинішнім літом «світлячки» зібрали чудову колекцію теплих, яскравих і приємних вражень. Ми побували у місті любові, добра і радості – Бердянську. Для діток це - райський куточок з м’яким кліматом, ласкавим сонечком, теплою водичкою, чистим морським повітрям, насиченим йодом. А скільки тут усіляких розваг, атракціонів, захоплюючих ігор, оригінальних змагань і конкурсів!

На один з них прибули і ми. В рамках програми творчого зростання юних талантів України Регіональне представництво міжнародної організації «Жінки третього тисячоліття» проводило творчий проект відпочинку у світі талантів «Літо. Море. Сонце» у поєднанні з І Всеукраїнським фестивалем-конкурсом «Я – зірка Азовського моря». Цей конкурс – справжня подія, адже до участі у ньому з’їхалися фольклорні, інструментальні, хореографічні та вокальні колективи з усієї України. Все тут було по-справжньому гарно, тому і журі, і глядачі-уболівальники отримали неабияке задоволення. А обрати переможців було досить складно. З 10 до 18 годин безперестанно ішло прослуховування. І всі діти вразили глядачів своїми неперевершеними майстерними виступами, тож журі довелося нелегко, незважаючи на те, щодо його складу ввійшли справжні професіонали на чолі з магістром державного управління, директором іміджевої програми «Таланти ІІІ тисячоліття», володарем премії «Жінка ІІІ тисячоліття» Тетяною Ксенофонтовою. Лише другого дня змогли оголосити переможців. Цього разу гран-прі не наше. Та і не кожного ж разу його отримувати! Хай ще хтось порадіє! Зате наше 1 місце! Коли оголошували володарів 2 і 3 місць, серце завмирало. Та ми і відчували, що виступили добре, все ж – хвилювання були. Кожен «світлячок» вкладав у виступ часточку своєї маленької душі, доносячи до сердець глядачів свою майстерність, самобутність, тонкий колорит обрядодійств східної Черкащини. Всім хотілося погойдатися у нашій ряднині чи доторкнутися до гільця, яке приносить щастя, а малеча з інших колективів щиро гралася у наші скориківські ігри. І ми вдячні за високу оцінку роботи колективу начальнику табору «Мрія» Л.М. Шаріповій. Приємно було чути її відгук: «Найкращий, талановитий, колоритний ансамбль, який став прикрасою проекту і придав йому святковості, обрядовості та продемонстрував збереження традицій українського православного народу».

«Українці – надзвичайно талановитий народ, і цей конкурс ще раз довів, наскільки обдарованим росте наше майбутнє покоління. Організаторам фестивалю випала свята місія відкрити нові таланти, які в майбутньому прославлять Україну по всьому світу. І обов’язково колись у далекому майбутньому, не одна яскрава зірочка згадає, що її шлях до визнання розпочався на березі Азовського моря», - вітаючи конкурсантів сказала Тетяна Ксенофонтова.

А «Світлячку» гарних вражень вистачить не на один рік, адже скільки цікавого відбулося за час поїздки! Надзвичайно теплий прийом у дитячому таборі «Мрія», де створені всі умови для повноцінного відпочинку, де неможливо всидіти без діла, бо манить батут і тенісний корт, відкритий басейн і танцмайданчик, різноманітні гойдалки, гірки і каруселі. В пам’яті відкриття табірної зміни, різноманітні щоденні шоу-програми, запальні тематичні дискотеки із професіональним ді-джеєм, де не просто включають музику і танцюй, а навчають різноманітним сучасним танцям хореографи та самі вожаті. Особливо запала до душі Гавайська вечірка, де «світлячки» вперше виступили у ролі гавайських кулінарів. А скільки безмежної радості викликало купання в табірному басейні! Навіть ті, хто не вміє плавати, стрибали у воду без страху.А які цікаві були ярмарки чи показ мод! І навколо всі ті, хто приносить щиру радість, вміє розділити її з тобою. Відкритість і простота, посмішки та обійми з першої хвилини перебування в таборі. Ми вдячні всім цим добрим людям і хай добро повертається до них сторицею!

На все життя залишиться у пам’яті і прогулянка вечірнім містом, де багато цікавих «живих» пам’ятників, а приморська площа «кишить» заманливими атракціонами. На найвище в Україні оглядове колесо, з якого можна розгледіти всю красу міста, моря і коси, нас не пустив вік, хоча дуже вже Владику Мазку хотілося там побувати, зате ми піднялися на кумедних слониках вище за висотний будинок. Та фінальним акордом всіх видовищ і розваг звичайно став аквапарк «Мис Доброї Надії». Отут би усім скориківчанам побувати! Великий вибір різноманітних гірок, екзотичні рослини, чудові казкові персонажі захоплюють і бентежать. Діти по повній відірвалися на 28 гірках і не злякалися! Навіть на початку боязка Альбіна Криворучко спробувала злетіти з гірки «Долина Змій» і не один раз! Її підтримувала і надихала на «політ» небоязка Маша Левицька. А другокласник Вітя Скорик тапершокласниця Ліза Дарінська декілька разів спустилися на майданчиках атракціонів «Таємниця Бермуд» та «Драконові гори», довжина яких понад 100 метрів.Найменші «світлячки» бавилися на дитячих гірках та плюскалися в джакузі. Лисенко Вероніка не могла натішитися в дитячому басейні з влаштованим там величезним замком і трьома водяними гірками. Атракціони «Вільне падіння» і «Цунамі» змусили навіть моє серце піти в п’ятки. Ми надзвичайно вдячні куратору проекту Тетяні Петрівні за здійснену мрію!

Ну і звичайно, ми цілий тиждень не вилазили із води, такої теплої, такої жаданої і манливої. Хлопці будували казкові піщані замки та занурювалися у пісок, всі годинами гойдалися на теплих хвилях моря, перестрибуючи і підкоряючи собі величезні шумові накати. Солону воду спробували і очі, і ніс, і вуха, і рот. Та щастю не було меж! До цього часу пам’ятається те незабутнє відчуття, коли легкий приємний бриз торкав розпечені на сонці ноги і від цього відчуття по тілу «бігли мурашки».

Неперевершені спогади гріють душу, манять знову туди – до тепла, світла і радості, а ще викликають велику вдячність всім тим добрим людям, які не відмахнулися, які сприяли нашій поїздці, підтримували нас морально і матеріально. Хай защедриться ще більше душа любов’ю і радістю у нашого постійного спонсора Віктора Івановича Скорика, хай буде довгим і щедрим вік на безмежне людське добро у нашої Валентини Василівни Денисенко, хай будуть справні шкільні автобуси у їх начальника Падалки А.А., а робота приносить йому і його колегам-водіям насолоду і бажану оплату їхньої праці. Ми бажаємо усім співати, бо хто співає, той щасливий!  

Валентина Пономаренко – художній керівник «Світлячка».« повернутися до списку новин