Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Англомовний табір у Драбівецькому НВК

З 30 травня по 14 червня 2017 року в Драбівецькому навчально-виховному комплексі “загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”  працював літній мовний табір “We are scouts” з денним перебуванням для учнів 5-7, 10 класів.

Відповідальним за організацію роботи мовного табору було призначено вчителя англійської мови Баранника О.А.. Тема роботи: “A sound mind in a sound body”. Метою загону було створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення та залучення дітей до неформального вивчення іноземної мови з урахуванням їхніх потреб; розширення кругозору школярів, ознайомлення з загальними відомостями за темою проекту, заохочення учнів до безперервного спілкування іноземною мовою; підвищення комунікативного рівня знань іноземної мови учнів 5-7, 10 класів.

Для учнів було проведено урочисте відкриття та закриття табору, забезпечено належну організацію змістовного дозвілля дітей. Учні перебували в мовному таборі з 09.00 до 11.30.

Щодня проводилися заходи з узагальнення та систематизації знань учнів з теми (словниковий запас, граматичні конструкції, корисні у щоденному використанні). Заняття проводилися у формі ігор, інсценування поставлених завдань та ситуацій, спортивних ігор та квесту, творчих майстерень.

Вчитель обирав різні форми занять для забезпечення учнів знаннями з теми, які надалі будуть для них корисними в школі та у випадку спілкування поза межами у англомовному середовищі. Протягом 6 робочих днів мовного табору була проведена наступна робота:

30 травня (Day 1. About summer camp and scouting) – відкриття табору, вирішення організаційних моментів, повідомлення теми та мети занять, обговорення плану роботи табору та уподобання учнів, засвоєння необхідного лексичного мінімум, виготовлення табірної атрибутики.

02 червня (Day 2. Friendship day. The Year of Japan in Ukraine) – другий день табору "We are scouts" мав за мету згуртувати і подружити мовний загін та познайомити його учасників з японською культурою (в рамках Року Японії в Україні). Тому перша частина табору цього дня називалася Friendship Day, інша - the Year of Japan in Ukraine. Цікаві завдання, креативні ідеї вчителя та дружня атмосфера зробили цей день неперевершеним. Варте уваги поєднання інсценізації казок англійською та японського театру Камішибай.

06 червня 2017  (Day 3. "Summer activities. Indoor and outdoor games") темою дня було "Summer activities. Indoor and outdoor games". Протягом дня діти проявляли свій небувалий інтерес до англійської мови, були активними та завзятими, творчими та емоційними. Під чітким керівництвом вчителя діти мали змогу відчути дух перемоги під час різноманітних креативних ігор (ігор серед британських підлітків). Творча частина цього дня включала в себе виготовлення закладок та інтерактивного кубика "All about me". Родзинкою дня стала надзвичайно емоційна забава "Flying sheet".

08 червня 2017 (Day 4. Day of nature).  В цей день учасники мовного табору Драбівецького НВК взяли участь у дитячому мистецькому фестивалі"Барви літа у Великому Хуторі". Діти мали змогу вдосконалити і розкрити свої таланти в мистецьких майданчиках "Намистечко", "Лялька-мотанка", "Ізонитка", "Декоративний розпис". Цього дня було місце і англійській мові. Учні місцевої школи (село Великий Хутір Драбівський район) розповідали  учасникам фестивалю про історію свого краю, відомі місця та видатних людей на англійській мові.

12 червня 2017 (Day 5. Healthy lifestyle. Emotions). Цей день був присвячений здоров'ю та емоціям дітей. Діти із великим задоволенням брали активну участь у роботі, адже завдання були досить креативними. Anger catcher, stress balls and water battle - це лише маленька частина тих activities, які позитивно вплинули на емоційний стан учасників мовного табору. Мали місце і негативні емоції, адже цього дня також було офіційне закриття та сертифікати.

14 червня 2017 (Заключний день загону. Неофіційне закриття). Цього дня учасники мовного загону Драбівецького НВК та інші учні школи відвідали чарівну країну Мамонтландію (село Межиріч Канівського району). Діти мали можливість подорожувати у машині часу і переміститися на 15 тисяч років назад, в епоху древніх мамонтів. 

 

Підводячи підсумки, можна сказати, що мета, заради якої було відкрито мовний табір, досягнуто. Школярі проводили дозвілля весело, розширювали світогляд, практикувалися у спілкуванні англійською мовою. Учні змогли реалізувати себе також в творчих завданнях. Учні мали змогу проявили свої творчі здібності, навчалися коректно поводитися в різних ситуаціях та використовувати для цього граматичний та лексичний матеріал англійської мови, отримали достатню практику усного мовлення. Вчитель  англійської мови Баранник О.А. вдало виконував свою основну функцію.

Діти висловили бажання продовжувати практику мовних таборів щороку.« повернутися до списку новин