Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Районні змагання "Дар у кубі"

15 березня 2019 року у Коробівському навчально-виховному комплексі відбулися перші районні змагання зі спідкубінгу «Дар у кубі». У змаганнях взяли участь 33 учні з восьми освітніх закладів Золотоніського району. Такі змагання Всесвітньою Асоціацією Кубика WCA (World Cube Association) проводяться в усьому світі починаючи з 1982 року. Заглянемо  трішечки  в  історію.  Рік  народження  цієї  головоломки – 1974  рік. Угорський викладач архітектури  Ерне Рубік за допомогою даного навчального посібника намагався втовкмачити нетямущим вихованцям основи математичної теорії груп.  Завдання винахідника була таким: змусити окремі різнобарвні кубики вільно обертатися, не порушуючи конструктивної єдності всього пристрою.  У 1975-му Рубік отримав угорський патент на свій винахід. Перша назва, дана винахідником - «Магічний Кубик». Але  справжня «кубикова» навала почалася лише в 1980. Через Кубик пройшов, напевно, кожен десятий житель цивілізованого світу,  але  збирали  лише 5 %. Більше 350 мільйонів кубиків Рубика продано в усьому світі. Якщо скласти їх в 1 ряд, то смугу з кубиків Рубика можна було б викласти з Північного до Південного Полюса. Розмір сторони оригінального кубика Рубика - 57мм. Це «золотий стандарт» іграшки, обчислений Ерно Рубіком, який дотепер дотримується брендом Rubik's. Вже в 1981-му кубик отримує  угорський національний приз за кращий винахід і виграє конкурс на кращу іграшку в США, Великобританії, Франції та Німеччини.

Люди  почали  змагатися  друг с другом,  а  швидкісна  зборка  кубика  Рубіка  стала  окремою  спортивною  дисципліною  під   назвою  Speedcubing. Існує 43 квінтильйона можливих комбінацій  кубика  Рубіка, і тільки 1 правильне рішення. Влітку 2019 року кубику  Рубіка  виповниться  45 років. Змагання відбувалися в 3-х  категоріях: складання  кубика 3*3, складання  кубика  2*2  і представлення  оригінального  кубика. В категорії 3*3 учасники  змагалися в 3-х лігах:  молодшій (5-6 класи),  середній (7-8 класи) і старшій (9-11 класи)

У  змаганнях 2*2  діяли ті ж самі  правила, але переможці визначалися по найкращому  результату  з  2-х  спроб  без  фінала. У категорії  Оригінальний  кубик  учасники презентувати нестандартний кубик Рубіка і вміння його складати. Дуже важливим є те, що ініціаторами проведення цих змагань є учні Коробівського НВК зі своєю творчою та креативною вчителькою інформатики Білойваненко Наталією Олександрівною.  Найкращі результати показали спідкубери з Богуславецького НВК, Піщанської ЗОШ, Софіївського НВК та Коробівського НВК. Переможці змагання отримали грамоти, медалі та подарунки-головоломки,  всі інші учасники змагань отримали грамоти і головоломки, а ще гарний настрій, море позитивних вражень і бажання повернутися наступного року до гостинної Коробівської школи і показати ще кращі результати у більш широкому колі друзів.« повернутися до списку новин