A A A K K K
людям з порушенням зору
ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
НОВОДМИТРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

ПОРЯДОК
реагування на випадки булінгу (цькування)

I. Загальні положення

1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

2. Цей Порядок визначає процедуру реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в Степанівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Степанівської селищної ради.

 

ІІ. Реагування на доведені випадки булінгу

1. Проявами, які можуть бути підставами для підозри в наявності випадку булінгу (цькування) учасника освітнього процесу в закладі освіти, є:

різка зміна звичної для дитини поведінки;

схильність до пропуску навчальних занять або відмова відвідувати уроки в школі з посиланням на погане самопочуття;

агресивність, напади люті, схильність до нищення, насильства;

замкнутість, тривожність, страх, неврівноважена поведінка;

уповільнене мислення, знижена здатність до навчання;

уникнення спілкування, ізоляція;

занижена самооцінка, наявність почуття провини;

поява швидкої втомлюваності, зниженої спроможності до концентрації уваги;

демонстрація страху перед появою інших учасників освітнього процесу;

депресивні стани, суїцидальні прояви;

наявність фото-, відео- фізичних або психологічних знущань, сексуального змісту; поширення чуток інтимного характеру;

наявні пошкодження або зникнення особистих речей.

2. До булінгу (цькування) в закладі освіти належать випадки, які відбуваються безпосередньо в приміщенні школи та на прилеглій території, або за її межами під час заходів, передбачених освітньою програмою.

3. Ознаками булінгу (цькування) є систематичне вчинення учасниками освітнього процесу діянь стосовно неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників, а саме:

словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, інші дії психологічного насильства;

принизливі погляди, жести, прізвиська, образи, чутки  сексуального характеру;

 ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів, інші правопорушення насильницького характеру.

4. Педагогічні та інші працівники школи у разі, якщо вони виявляють булінг (цькування), зобов'язані:

  • повідомити керівника закладу освіти;
  • вжити невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу (враховуючи, що шкода, заподіяна під час втручання, не  повинна  перевищувати  блага, для захисту якого цей вплив застосований);
  • за потреби надати домедичну допомогу.

 

5. Керівник закладу:

  • повідомляє уповноважений підрозділ відділення поліції   та службі у справах дітей Новодмитрівської сільської ради   про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;
  • забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).

6. Заходи, спрямовані на запобігання  та  протидію булінгу (цькуванню) здійснює педагогічний колектив у взаємодії з психологічною службою закладу освіти.

 

ІІІ. Відповідальність осіб причетних до булінгу (цькування)

1. Відповідальність за булінг (цькування) встановлена статтею 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення такого змісту:

Стаття 173. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу:

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділу уповноваженим підрозділу відділення поліції про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку".

 

Вхід для адміністратора